Ветеранський рух у важкій атлетиці засновано у 80-х роках XX-го сторіччя, перший чемпіонат світу відбувся у 1985 році. Наша українська збірна команда розпочала свої виступи у 1995 році. Засновниками ветеранського важкоатлетичного руху та першими керівниками і спортсменами, які безпосередньо брали участь у міжнародних змаганнях чемпіонатах Європи та світу, були Ястребов В.М., Убірія В.Ш., Лисенко В.М., Танчаров Я.С., Весловуцький Ц.В., Базюченко П.М, Ковальський Б.П. та інші.
На початку 2000-х років була створена громадська організація Асоціація майстрів важкої атлетики України, яку очолив Президент Убірія Вахтанг Шавлович, віце-президент Лисенко Владислав Миколайович та секретар Танчаров Ян Семенович, і розпочали організовувати та проводити національні змагання та чемпіонати України.
Починаючи з 2006 року розпочалась нова ера важкої атлетики ветеранів IWF Masters. Вперше на чемпіонатах Європи, світу та Всесвітніх іграх взяли участь майстри спорту, майстри міжнародного класу України Василь Мартинюк, Геннадій Юркевич, Ігор Томченко та інші. Команди формувалися з спортсменів високого класу, особливо для досягнення перемог у командному заліку, а саме тріумфальні перемоги на чемпіонатах Європи , світу у 2011, 2012, 2013 роках, Всесвітніх іграх у Турині (Італія) 2013 рік.
У 2014 році пішов у відставку за власним бажанням віце-президент Ассоціації Лисенко В.М. і на загальних зборах ветеранів у м. Запоріжжя було висунуто три кандидатури на посаду віце-президента. Одностайним голосуванням був вибраний та затверджений новий віце-президент Ассоціації майстрів важкої атлетики України, майстер спорту України, чемпіон Європи та світу IWF Masters Томченко Ігор Михайлович.
На жаль, наприкінці 2012 року з причин економічних та революційних змін Ассоціація втратила свої фінансові можливості, але завдяки згуртованої ветеранської спілки важкоатлетів організовувалися і проводилися змагання національного рівня та брали участь у міжнародних змаганнях. Так, у грудні 2017 року вперше у м. Харків під патронатом Федерації важкої атлетики України та ТЦ «Епіцентр» організували та провели І-й Кубок України серед майстрів важкої атлетики з введенням вікової групи 30+ серед спортсменів жінок та чоловіків. У жовтні 2018 року у м. Миколаїв стартував чемпіонат України, на якому радою ветеранів було прийнято рішення про створення нової, більш перспективної, Громадської організації «Ліга майстрів важкої атлетики та аматорів функціонально-силового спорту України», з повноваженням для створення якої було призначено голову правління Томченка Ігоря Михайловича, яку він очолив, як Президент, і переймається її розвитком сьогодні. У 2019 році для розвитку Ліги були залучені спонсорські кошти НАЕК «Енергоатом».